Co to są sole lecznicze

Sól himalajska, sól z Morza Martwego, sól z Morza Czarnego, a także sól kamienna to surowce wykorzystywane przez doświadczoną ekipę projektującą, a także montującą groty solne i sauny solne, a także inne obiekty wykonane z soli. Jeżeli prowadzimy hotel, albo uzdrowisko i chcemy rozszerzyć swoją ofertę, warto zaufać specjalistom zajmującym się grotami solnymi.

Taka inwestycja będzie opłacalna, ponieważ aktualnie dużo ludzi korzysta z relaksu i regeneracji, które zapewniają seanse w solnych jaskiniach. Dlaczego akurat sól? Sól wzmacnia układ odpornościowy, działa też jako naturalny peeling, oczyszcza i dezynfekuje organizm. Sól poprawia krążenie, a także uelastycznia i nawilża skórę. Naturalnie nie mówimy tutaj o soli spożywczej, natomiast o specjalnej himalajskiej soli, dostarczanej do grot za pomocą profesjonalnych generatorów. Urządzenia tego typu wytwarzają specjalną solną mgiełkę, dzięki jakiej jest możliwa właściwa inhalacja organizmu.

Groty solne są wyposażane w wygodne fotele dla klientów, w systemy oświetleniowe, a także nagłośnieniowe. Klimatyczna muzyka, ciekawie ułożone światłowody, a także inhalacja gwarantują znakomitą terapię dla ludzi, które wymagają prawdziwego odpoczynku i relaksu Salzmühle. Sauny solne to doskonały dodatek dla grot.

W takowych obiektach panuje podwyższona temperatura, a także średnia wilgotność. Owe warunki zapewniają dobre warunki do tego, aby się rzeczywiście odprężyć. Uzdrowiska, SPA&Wellness – dużo jest obiektów, które są aktualnie doposażane w groty solne od wiodących producentów.